Prosinec 2009

Bud pohotová

31. prosince 2009 v 19:21 | crazylostik |  Různé články
Někdo do tebe rýpe ? Tímhle ho zaručeně setřeš ! Uvidíš, že přístě už si netroufne :-)

- Fakt ti to připadá vtipné ? To máš teda bujnou přestavivost.

- V neděli ráno budu mít čas, takže pak se tomu možná zasměju, jo ?

- Klidně se směj, protože nic vtipnějšího už stejně nezaziješ...

- Nechceš dělat něco smysluplnějšího než do mě pořád rýpat ? Co kdybys třeba čistil/a okapy ?

- Neprosili tě tví rodiče, abys utekl/a z domova ?

- Je ti špatně, nebo jsi takhle nemožný/á vždycky ?

Zmákni zkratky

31. prosince 2009 v 19:16 | crazylostik |  Různé články
Anglické zkratky se používají víc a víc, ale co vlastně zanmenají ? Tady je návod!

Lol - Laugh Out Loud/Lot Of Laugh - Směju se nahlas/Hodně smíchu

Rofl - Rolling On Floor Laughing - Vámím se smíchy po zemi

Btw - By The Way - Mimochodem

Im(h)o - In My (Humbie) Opinion - Podle mého (skromného) názoru

Thx - Thanks - Děkuji

Cya - See Ya - Sbohem/uvidíme se

N1 - Nice One - Pěkný kousek

Gr8 - Great - Skvěle

W8 - Wait - Počkej

Idk - I Don´t Know - Nevím

Np - No Problem - žádný problém

Malý testík pro bystré hlavičky

31. prosince 2009 v 19:07 | crazylostik |  Různé články
1. Účastníš se závodu v běhu. Předběhneš druhého, na kterém místě ted jsi ?

Odpověd: Přece druhý/á, protože jsi předběhl/a druhého, a tak ses dostal/a na jeho místo.


2.Když předběhneš posledního, na jakém místě doběhneš do cíle ?

Odpověd: Přece nemůžeš předběhnout posledního. Pokud jsi až za posledním, pak není poslední ten člověk ale ty. Odpověd není možná.

3.Máš 1000. Plus 40. Ještě jednou 1000. Plus 30. Ještě jednou plus 1000. Plus 20. Plus 1000. A plus 10.

Jaký je výsledek ? 5000 ? Ne ! Správný výsledek je 4100. Nevěříš ? Přepočítej si to na kalkulačce !

4. Otec Moniky má pět dcer :
a, Lelu
b, Lalu
c, Lulu
d, Lolu

Otázka : Jak se jmenuje pátá dcera ? Lila ? Ne ! Samozřejmě že Monika. Prostě si ještě jednou přečti otázku.

BIOTOP je odborný výraz pro zahradní rybníček

13. prosince 2009 v 17:51 | crazylostik |  Populární omyly o rostlinách a zvířatech
Doslova přeloženo znamená biotop místo k životu (řecky bios-život, topos-místo). Ekologie tento pojem definuje jako více nebo méně jednotně vybavený prostor k životu, který je pak využívám určitými organismy (biocenozou) - společenstvím rostlin, zvířat a hub, jenobuněčných živočichů a bakterií. Biotopem tedy může být stějně tak dobře zcela nedotčený skalní masiv v Alpách jako truhlík s květinami na pěší zoně nebo kout v bytě osídlený roztoči.
Jak to už často bývá, i tento vědecký pojem prodělal při přechodu do hovorové řeči významový posun. Termínu biotop pomohli do obecného povědomí ochránci obojživelníků, kteři z něj učinili v 70. letech minulého století neustálým omíláním všeobecný pojem. Biotopem proto mnozí lidé nazývají kdejakou louži či jezírko, ve kterých na jaře kvákají žáby.

BĚLOUŠI jsou albínci

12. prosince 2009 v 14:41 | crazylostik |  Populární omyly o rostlinách a zvířatech
Pokud by jimi byli, měli by červené oči, nebot albínům chybí jakékoliv barvivo včetně toho v duhovce. Že bělouši nemají nedostatek pigmentu, je zcela zřetelně vidět na jejich hříbatech, která jsou černá a bělají teprve časem. Bělouši jsou tedy jen bíle zbarvení koně.

BANÁNY rostou na stromech

12. prosince 2009 v 14:39 | crazylostik |  Populární omyly o rostlinách a zvířatech
I když banánovníky dosahují úctyhodné výšky pěti až devíti metrů, mezi stormy napatří. Samotná výška totiž ještě žádnou rostlinu neopravnujě k tomu, aby se mohla honosit titulem ,,strom" . Banánovníky patří mezi vytrvalé byliny, protože jejich nadzemní část není vytrvalá jako u stormů. Obrovské listy - mohou být dlouhé přes pět metrů a až metr široké - tvoří svými tuhými listovými pochvami tuhý ,,kmen" . Zhruba za rok po listech se objeví obrovské květenství, které vyrůstá z nepravého kmene a rozvíjí své květy v rozsochách červenohnědých nosných listů, které později opadají. O tři měsíce později jsou banány zralé. Následně nadzemní částí banánovníkového keře odumírají. Hlízovité podzemní výhonky (rhizomy) však už v té době vytvořily nové ratolesti. Banány nabízejí ještě další botanickou pozoruhodnost : ačkolivbjejich lákavé plody neodpovídají přestavě o bobulích, patří mezi ně. Botanikové totiž bobule difinují trochu jinak než obchodníci s ovocem. Červené tečky ve žlutém mase banánů jsou zbytkem semen. rostlina samotná se rozmnožuje vegetativně, teda porstřednictvím odnoží.

Všechny BAKTERIE způsobují nemoci

12. prosince 2009 v 14:24 | crazylostik |  Populární omyly o rostlinách a zvířatech
Bakterií se lidé bojí. Jsou mezi nimi totiž druhy, které způsobují velmi nebezpečné nemoci. Mor a cholera, až do novověku obávané metly lidstva, jsou bakteriální onemocnění stejně jako záškrt, snět slezziná, syfilis a mnohé další. Hrůzu přestali bakterie coby původci onemocnění vyvolávat teprve po objevení penicilinu a dalších antibiotik.
Při všeobecné averzi k bacilům však přehlížíme fakt, že jen málo druhů způsobuje nemoci. Většině batterií jsou lidé naprosto lhostejní. Nepotřebují nás. Spíše my je ! Když v souvislosti s léčbou antibiotiky trpí střevní flora, může to být velmi nepřijemné. A tato střevní flora napomáhající zažívání se navzdory svému ,,květinovému" jménu neskládá z krásných květin, ale převážne z bakterií. Žije jich v nás na 400 druhů, často v miliardových počtech.
Zmenšování a zneškodnování odpadu je úkolem mnoha bakterií nejen ve střevě, ale také ve volné přírodě. Z organického odpadu vyrábějí opět živiny, které rostliny dokážou zužitkovat. Pozoruhodný je počet, různorodost a také odolnost bakterií. na zemi neexistuje životní protor, který by jich byl zcela prost. At už je to Mrtvé moře, horké gejzíry nebo skalní trhliny stovky metrů pod zemí, všude žijí,a to ne od včerejška. Vždyt formy života podobné bakteriím byly pravděpodobně vůbec první, které vznikly na naši planetě před třemi a půl miliardami let.

V ANTARKTIDĚ nerostou květiny

12. prosince 2009 v 14:11 | crazylostik |  Populární omyly o rostlinách a zvířatech
Co je antarktida ? Kilometr tlustý ledový pancíř, obydlený tak nejvýš tučnáky, hnízdícímy ve skuřící bouři. Rozhodně to není místo, kde by se dařilo květinám. A přece tam jsou. Kdo by si však chtěl antarktické kytičky natrhat, musel by se za nimi vypravit do grahamovy země. Tak se nazývá severní cíp pevniny, kterým se Antarktida protahuje směrem k Jižní Americe. Právě tady rostou jediné dva druhy kvetoucích rostlin, které může nejjižnejší světadíl nabídnout: tráva Deschampsia antartica a hvozdíkovitá rostlina úrazník. Colobanthus guiterris. Teprve před pár desítakmi let sem člověk zavlekl další dva zástupce říše rostlin-jednoletou lipnici roční a ptačinec. Oba rostlinní polárníci jsou u nás tatřka všudy přitomné rostliny.
Jinak je Grahamova země územím lišejníků, z nichž je popsáno asi na 350 druhů, a mechů 75 druhů. Mimo klimaticky zvýhodněný poloostrov je však Antarktida skutečně z 99 procent pouští pokrytou ledovým příkrovem. Těch několik málo oblastí bez ledu je natolik suchých, že se tam kromě lišejníků a mechů daří tak nejvýše ledovým květům.
Zbývá jestě dodat, že Antarktida nebývala vždycka tak nepřátelská životu. Zkaměněliny dokládají, že i tady se kdysi bujně zelenalo. teprve když se celý kontinent vlivem kontinentálního proudu posunul směrem k jižnímu polu, nastal s kvetoucími formami života konec.

Diplomky za 13. bleskajdu

12. prosince 2009 v 13:54 | crazylostik |  Diplomky for you


Tak snad se líbí.

AMONITI jsou zkaměnělí šneci

6. prosince 2009 v 21:31 | crazylostik |  Populární omyly o rostlinách a zvířatech
Ne všechno, co má zatočenou ulitu, musí být nutně šnek. Například dávno vymřelí amoniti šneci rozhodně nejso, Za své jméno mohou děkovat rohům Amona, egyptského boha s beraní hlavou. Mnoho amonitů totiž tvarem a povrchem připomína beraní rohy. Že tato zvířata, jejichž zkamenělé spirálovité schránky lze ve velkém množství a pestrosti najít ve skalních usazeninách po celém světě, nejsou příbuzná se šneky, se však zcela jasně ukáže teprve na podélném řezu. Schránka amonita je, na rozdíl od šnečí, uvnitř rozčleněna na komory. Živočich bydlel v přední, největší komoře, otevírající se směrem k ústí. Menši zadní komory fungovaly jako dětské pokojíčky, byly využívány během růsty a později odděleni příčkami. Pokud schránku rozřízneme přesně uprostřed, narazíme navíc ještě na kanálek, který komory navzájem propojuje, Jím byly malé komůrky odvodnovány a plněny směsí plynů a to umožnovalo vertikální pohyb ve vodním sloupci.
Ještě dnes existují zvířata, která podobně vypadají a také podobně žijí, například loděnky (Nautilus), živé zkameněliny z indického oceánu. Nejsou ovšem potomky amonitů. Dávni přibuzní loděněk žili už dlouho přetím, než amoniti vznikly. Jsou s nimi ovšem vzájemně spřízněni. Patří k hlavonožcům (Cephalopoda), tedy do přibuzenstva sépií a chobotnic. A protože hlavonožci jsou částí velkého kmene měkkýšů, patří přece jenom alespon do nejširšího přibuzenstva šneků. Tento kruh se vlastně uzavírá.

DELFÍNI jsou ryby

6. prosince 2009 v 21:17 | crazylostik |  Populární omyly o rostlinách a zvířatech
Delfíni patří mezi kytovce, nejsou tedy ryby, nýbrž savci, ovšem v proudnicovém rybím hávu. Jako všichni savci dýchají plícemi, jako (téměř) všicni rodí živá mládata, která (opět jako u všech savců) sají mateřské mléko. Nejjednoduším rozlišovacím znakem velryb ( a také k nim náležejících delfímů) je vodorovná ocasní ploutev. Ocasní ploutev u ryb je naproti tomu svislá.

13. Bleskowka

2. prosince 2009 v 21:36 | crazylostik
1. ahojik
2. jak je
3. jaký je tvoje oblíbený zvíře ?
4. jaký je tvoje oblíbený jídlo ?
5. jaký je tvoje oblíbený pití ?
6. koukáš na simpsonovi ?
7. vyjmenuj mi jejich členy a jejich mazlíky ?
8. umíš vyrobit pozadí na blog ? a vyrobila bys mi
9, co na diplomek
10, papa